Skuteczna walka z katarem

Skuteczna walka z katarem

Katar bywa uporczywym problemem. Jego najbardziej męczącym objawem jest gromadzenie się w nosie gęstej wydzieliny, która utrudnia oddychanie. Zwykle utrzymuje się przez kilka dni. Często towarzyszą mu zaburzenia odczuwania smaku i zapachu. Przebieg nieżytu nosa można skutecznie łagodzić oraz leczyć.

Przyczyny nieżytu nosa

Przyczyną kataru jest często infekcja wirusowa. Często towarzyszy mu podwyższona temperatura ciała i inne symptomy, np. drapanie w gardle. Infekcje wirusowe mają łagodny przebieg i zwykle mijają samoistnie. Trudniejsze do wyleczenia są zakażenia bakteryjne. Wówczas wydzielina z nosa staje się gęsta, ropna. Wówczas podstawą leczenia jest najczęściej antybiotyk. Powszechną przyczyną nieżytu nosa jest alergia. Zdarza się także katar hormonalny oraz polekowy.

Tabletki na katar – skuteczny lek

Katar jest dolegliwością na tyle uciążliwą, że warto łagodzić jej przebieg, tym bardziej, że w sprzedaży dostępna jest szeroka gama preparatów wspomagających leczenie infekcji. Należy pamiętać o regularnym opróżnianiu nosa, ponieważ zalegająca wydzielina mocno obciąża śluzówkę, a to grozi jej uszkodzeniem. Można wspomóc się aspiratorem, zwłaszcza jeśli katar występuje u małych dzieci lub osób niewspółpracujących. Bardzo popularne w leczeniu kataru są aerozole, które likwidują uczucie zapchanego nosa. Skutecznym lekiem są tabletki na katar, które hamują wydzielanie śluzu oraz działają przeciwobrzękowo. Ich wspomagające działanie można zauważyć już po kilku dawkach. Tabletki na katar są łatwo dostępne, a ich stosowanie jest szybkie i wygodne. Zawarte w nich składniki nie są niebezpieczne. Należy oczywiście pamiętać, aby stosować je zgodnie z zaleceniami. Tabletki na katar nie powinny być łączone z innymi środkami, gdyż ich składniki mogą wejść w interakcje i wywołać działania niepożądane.