Papa czy gont bitumiczny – co będzie dla Ciebie lepsze?

Papa czy gont bitumiczny – co będzie dla Ciebie lepsze?

Jak najskuteczniej wyremontować dach, abyśmy nie martwili się nim przez kolejne lata? Każdy, kto ma własny dom, na pewno będzie się zastanawiać nad takimi kwestiami. Może też chodzić oczywiście o wolnostojący garaż. Przede wszystkim musimy zdecydować, czy chcemy położyć papę, czy też gont bitumiczny.

Dlaczego pokrycie dachowe jest tak ważne?

Przede wszystkim oczywiście musimy sobie uświadomić, że takie decyzje powinny być przez nas bardzo drobiazgowe przeanalizowane. Musimy zwracać uwagę na to wszystko, co będzie powiązane z remontem naszej nieruchomości. Wybór materiałów budowlanych będzie się przekładać na to, czy będziemy z nich zadowoleni przez kolejne sezony. Zwróćmy uwagę na to, że nieruchomość jest wystawiona czasami na ekstremalne warunki atmosferyczne. Musimy więc brać pod uwagę upały w lecie, ale także trzeba pamiętać o intensywnych deszczach, które będą występowały jesienią no i nie zapominajmy też o mrozach. Dlatego wybór pokrycia dachowego jest tak ważny. Najpopularniejszym rozwiązaniem będzie oczywiście papa termozgrzewalna, ale także powszechnie wykorzystywany jest gont bitumiczny. Obydwa rozwiązania są praktyczne, ale musimy oczywiście zorientować się w tym, jakie są nasze konkretne preferencje. Nie brakuje więc zwolenników takich albo innych opcji remontowych.

Dla kogo tylko dedykowana będzie papa termozgrzewalna?

Jeżeli decydujemy się na papę, to przede wszystkim pamiętajmy, że będzie się składać z kilku warstw. Dlatego będzie zapewniać nam wysoki poziom trwałości, a także będzie odporna na szkodliwe warunki atmosferyczne. Poza tym papa termozgrzewalna pełni niejednokrotnie funkcję samodzielnego pokrycia dachowego albo izolacji. Jest także odporna na zgniatanie i rozciąganie. Jest dosyć łatwa w aplikacji, ale niestety nie wygląda zbyt estetycznie.

Czy wielu użytkowników wykorzystuje gont bitumiczny?

Popularny będzie też gont bitumiczny, a szczególnie jest to rozwiązanie cenione za wysoki poziom estetyczny. Wyglądem będzie bowiem przypominać nam dachówkę. Produkcja polega tu na formowaniu papy asfaltowej. Jeżeli chodzi o wykorzystanie w przypadku konkretnych nieruchomości, to wyroby takie będą bardzo dobrze się sprawdzały, jeżeli chodzi o dachy o małym, ale także dużym kącie nachylenia. Montaż jest stosunkowo łatwy i szybki, a pokrycie takie jest odporne również na działanie grzybów. Poza tym mówimy tutaj także o dobrej izolacji akustycznej. Jak widać, kwestią gustu jest to, czy wybierzemy to albo inne rozwiązanie. Najważniejsze będzie wymierzenie powierzchni dachu tak, abyśmy kupili odpowiednią ilość materiału. Dobrze też jest samo krycie skonsultować z jakimś specjalistą.