Osuszanie murów metodą iniekcji – na czym polega?

Osuszanie murów metodą iniekcji – na czym polega?

Niejedna osoba może zrozumieć to, jak poważnym problemem mogą okazać wilgotne mury. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, żeby jednak pozbyć się zbędnej wilgoci, musimy skorzystać z odpowiednich metod, żeby mury osuszyć.

Na czym polega metoda iniekcji?

Ze względu na to, że wilgoć osiadająca się na murach i ścianach to problem dotyczący tak samo nowych, jak i starych budowli, to ważne jest, żeby się dobrze na to przygotować. Powstawanie wilgoci wynika z tego, że nie da się perfekcyjne zrobić izolacji, przez co wilgoć zawsze się przedostaje. W celu działania przeciw wilgoci jest iniekcja, która polega na tym, że stworzeniu warstwy między murem a gruntem, która będzie miała na celu powstrzymywanie ciągnięcia wilgoci z gruntu przez mur. Metoda iniekcji jest bardzo skuteczna, przez co coraz częściej jest ona wybierana przez ludzi w stałych jak nowych domach i nie tylko. Do ogromnych zalet iniekcji należy to, że pozwala ona stworzyć taką warstwę bez większego problemu związanego całościowym remontem. Wiele osób twierdzi, że metoda ta jest tak bardzo skuteczna, że porównuje uzyskane przez nią efekty do tego, jakie moglibyśmy uzyskać poprzez izolację poziomą.

W celu wykonania iniekcji wykorzystuje się płyny na bazie silikatów, które doskonale się sprawdza w wypadku izolowania powierzchni. Wykorzystywane płyny mają to do siebie, że podlegają krystalizacji w wypadku reakcji ze związkami alkalicznymi, co powoduje, że bardzo łatwo się takie płyny wykorzystuje podczas osuszania murów. Musimy jednak pamiętać, żeby nie kupować pierwszych lepszych produktów do iniekcji, ponieważ mogą one okazać się bardzo szkodliwe, a czasem nawet nieskuteczne.

Czy powinniśmy wynajmować firmę do iniekcji murów?

Wiele osób stara się wykonywać tego typu działania samemu, nie zważając na to, że nie chodzi tylko o zrobienie czegoś, a o zrobienie tego dobrze. Poza tym, znalezienie firmy, która zajmie się dla nas osuszaniem murów metodą iniekcji, nie jest niczym trudnym. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarce Google “osuszanie murów Łódź” to będziemy mieli wiele dostępnych ofert w bardzo przystępnych cenach. Zaletą wynajmowania firmy jest mimo wszystko oszczędność czasu oraz gwarancja, że praca zostanie wykonana poprawnie. Wykonując tego typu zadania samemu, nie tylko ryzykujemy tym, że wykonamy te zadania nie najlepiej, to jeszcze bardzo rzadko znamy się na tym, jakiego rodzaju produktów powinniśmy używać. Dlatego, jeśli zależy nam na jakości, to bardzo często po prostu opłaca się wynająć firmę.