Naturopatia – komu i kiedy zaufać

Naturopatia – komu i kiedy zaufać

W czasach, gdy świadomość chemizacji świata jest coraz większa i gdy coraz częściej doceniamy naturalne metody terapeutyczne, jak grzyby po deszczu wyrastają wszelkiej maści naturopaci. Wielu z nich osiąga spektakularne efekty, ale wielu też zbija majątek dzięki marketingowi. Komu i kiedy zaufać?

Naturopata – czy można mu zaufać?

Choć zawód naturopaty w Polsce teoretycznie jest w jakiś sposób prawnie uregulowany, to elementami terapii naturalnej może zająć się właściwie każdy od domorosłego kręgarza, przez właścicielkę sklepiku zielarskiego, po faktycznego lekarza, który docenił naturalne metody terapii. Choć naturalne metody leczenia są nie do przecenienia w wielu przypadkach i naprawdę warto je włączać w leczenie każdego schorzenia, to niestety często można naciąć się na szamana, a nie prawdziwego specjalistę. Prawnie naturopatą da się zostać kończąc z pozoru specjalistyczne kursy, które jednak w wielu przypadkach są wątpliwej jakości. Szukają pomocy u naturopaty sprawdź dokładnie jego wykształcenie i oceń realne spojrzenie na świat, bo prawda zawsze leży gdzieś po środku.

Naturopatia – kiedy z niej korzystać?

Odpowiedź jest prosta, bo właściwie zawsze. Nie oznacza to jednak, że mamy się zamknąć na medycynę akademicką i najnowsze metody terapeutyczne. Każde schorzenie prowadzi do zaburzenia wewnętrznej równowagi organizmu. Dla jej przywrócenia ogromne znaczenie będą miały naturalne terapie, bo w wielu przypadkach wiążą się one z przywróceniem równowagi pomiędzy układem współczulnym i przywspółczulnym, właściwym rytmem dobowy, czy wyrównaniem niedoborów w diecie. Nie oszukujmy się jednak, że sama witamina C wyleczy raka. Dobrze dobrane żywienie oczywiście pomoże szybciej wrócić do zdrowia, czy lepiej znieść leczenie, ale go nie zastąpi.

Naturopata – kogo słuchać?

Wybierając naturopatę, który ma nam pomóc w powrocie do zdrowia, postawy nam osoby bardzo dobrze wykształcone w tym kierunku. Często są to dietetycy, fizjoterapeuci, czy nawet lekarze, którzy patrzą dalej niż na wynik badania. Takie osoby powiedzą Ci, że ich terapia będzie skuteczna, ale bardzo dużo znaczenie dla jej powodzenia będzie miała zmiana Twojego trybu życia. Jeżeli szukasz wiarygodnych informacji to wpisz w wyszukiwarkę dany temat i nazwisko specjalisty np. suplementy Hubert Czerniak. Dzięki temu dowiesz się co dana osoba myśli, a nie przeczytasz artykuł, pod którym podpisać mógł się każdy.