Naturalne sposoby na piękną brodę – od olejków po szczotkowanie

Naturalne sposoby na piękną brodę – od olejków po szczotkowanie

Jeśli chcesz cieszyć się piękną brodą, musisz pamiętać o jej właściwej pielęgnacji. Odpowiednie kosmetyki, akcesoria i przede wszystkim regularność sprawią, że włoski tworzące brodę będą silne, lśniące i zdrowe. Jeśli chcesz być odpowiedzialnym brodaczem, postaw na dobry zestaw do brody.

Najważniejsze etapy pielęgnacji brody

Kupując dobry zestaw do brody, robisz pierwszy krok na drodze pięknego, zadbanego zarostu. Musisz jednak pamiętać, aby nie pomijać żadnego z etapów pielęgnacji – tylko wówczas Twoja broda będzie zachwycać wyglądem. Pielęgnację należy zacząć zawsze od dokładnego umycia brody specjalnym szamponem. Błędem popełnianym przez wielu mężczyzn jest używanie zwykłego szamponu bądź żelu pod prysznic – nigdy tego nie rób. Wybieraj kosmetyki dedykowane brodzie – takie zawiera zestaw do brody. Jeśli chodzi o suszenie, to nigdy długo nie pocieraj brody ręcznikiem. Raczej delikatnie usuń nadmiar wody i pozwól jej wyschnąć naturalnie. Nie zapominaj o nakładaniu olejku, który skutecznie nawilży brodę oraz ją odżywi. Ważnym elementem pielęgnacji jest również czesanie, którego nigdy nie należy zaniedbywać. W przeciwnym razie broda szybko straci swój doskonały wygląd. Aby prezentowała się ona świetnie, nie zapomnij również o stylizacji. Modeluj zarost, nadając mu pożądany kształt. UWAGA: ważne jest regularne przycinanie brody, które najlepiej robić u profesjonalnego barbera.

Zestaw do brody – jakie kosmetyki powinien zawierać?

Dobry zestaw do brody zawiera kosmetyki, które pozwolą Ci zatroszczyć się o zarost. Pamiętaj, że nigdy nie należy sięgać po preparaty, które przeznaczone są do pielęgnacji innych części ciała – w przypadku brody nie sprawdzi się zwykły szampon, żel pod prysznic czy mydło. Aby broda pozostała czysta, musisz mieć odpowiedni szampon. Stawiaj na kosmetyki sprawdzonych producentów, którzy duży nacisk kładą na jakość swoich produktów. Dzięki temu kupisz preparat, który odżywi włosy, nawilży je, a jednocześnie zatroszczy się o znajdującą się pod nim skórę. W pielęgnacji brody istotne miejsce zajmują olejki, których skład na ogół oparty jest na naturalnych substancjach – często bazują one na składnikach pochodzenia roślinnego, które niezwykle korzystnie wpływają na kondycję brody. Pamiętaj, że w sprzedaży dostępne są kosmetyki zachwycające nie tylko zawartością cennych witamin i minerałów, ale również zapachem. Jeśli zdecydujesz się na takie preparaty do brody, możesz mieć pewność, że Twój zarost będzie nie tylko dobrze wyglądał, ale również świetnie pachniał.