Jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać

Jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać

Szlifierka oscylacyjna to narzędzie służące do szlifowania i wygładzania powierzchni. Sprawdza się podczas prac w drewnie, metalu, a nawet betonie. Jest to dość proste narzędzie wyposażone w wibrującą stopę w kształcie prostokąta lub delty, do której za pomocą rzepu lub zacisków przyczepiamy materiał ścierny.

Szlifierki oscylacyjne mają różną moc, a co za tym idzie, różnią się efektywnością pracy. Na efektywność pracy szlifierki wpływa również jej mimośrodowość, czyli kres ruchu stopy. Szlifierki oscylacyjne mogą być elektryczne, hydrauliczne lub pneumatyczne. Najbardziej wszechstronna i niewymagająca dodatkowego osprzętu jest oczywiście elektryczna szlifierka.

Szlifierki oscylacyjne o prostokątnej stopie doskonale sprawdzą się do pracy z dużymi płaskimi powierzchniami. Mniejsze, bardziej poręczne szlifierki oscylacyjne o stopie przypominającej kształt żelazka, lepiej docierają do trudno dostępnych miejsc oraz narożników. Przydadzą się zatem do pracy z przedmiotami o bardziej skomplikowanym kształcie.

Każdy producent elektronarzędzi ma w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli szlifierek oscylacyjnych. Warto więc sprawdzić ich parametry, zanim zdecydujemy się na zakup, ponieważ na pierwszy rzut oka szlifierki mogą wydawać się podobne. Jeśli szlifierka oscylacyjna nie będzie narzędziem po które sięgamy często, nie musimy od razu kupować tej z najwyższej półki. Niedrogie marketowe narzędzia na pewno sprawdzą się przy prostych, domowych pracach.