Jak dbać o kondycję skóry twarzy?

Jak dbać o kondycję skóry twarzy?

Peeling enzymatyczny, maseczka do twarzy, krem na dzień, krem na noc, krem pod oczy i krem do szyi – wszystko to ładnie brzmi, ale jak tego stosować, by nie sprawić, że na naszej twarzy pojawią się pryszcze przez źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji? Jak dbać o twarz, by ładnie i świeżo wyglądała?

Zadbaj o regularne oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy jest niesamowicie ważne, jeśli chcemy, by nasza skóra była w jak najlepszej kondycji. Przez cały dzień na twarzy zbiera się bardzo dużo nieczystości, które wieczorem koniecznie musimy usunąć, stosując np. peeling enzymatyczny czy też ziarnisty. Zarówno peeling enzymatyczny, jak i peeling ziarnisty powinno stosować się maksymalnie dwa razy w tygodniu, by nie podrażniać skóry. Peeling enzymatyczny polecany jest do skóry problematycznej, zaś peeling ziarnisty może być stosowany przez osoby, które nie mają problemów skórnych. Jest to ważne, ponieważ od tego, jakiego peelingu używamy, zależy, czy pogłębimy problemy naszej skóry, czy nie. Jeśli nie będziemy dbać o to, jakiego rodzaju kremów i peelingów używamy, prędzej czy później będziemy mieć więcej problemów ze skórą, niżbyśmy tego chcieli. Poza peelingami, można używać toników oczyszczających i żeli do mycia twarzy.

Nawilżanie to podstawa

Kiedy już umyjemy twarz, to zarówno rano, jak i wieczorem, musimy pamiętać o nakładaniu na twarz, szyję i dekolt kremu. Jest to ważne dlatego, że jeśli stosujemy peeling enzymatyczny czy ziarnisty, to ścieramy martwy naskórek i wysuszamy skórę. Krem pomoże nam ją nawilżyć i sprawi, że będzie jędrna i gładka. Dzięki temu będziemy wyglądać olśniewająco. Istotne jest to też z tego względu, że stosowanie makijażu również może przyczynić się do wysuszania skóry, więc nałożenie pod makijaż kremu pomoże temu zapobiec. Podobnie jak w przypadku peelingów i żeli do twarzy, kremy także należy dostosowywać do rodzaju skóry, aby uniknąć podrażnień. Inaczej może się to skończyć całym mnóstwem pryszczy.

Dieta wspomagająca

Aby wspomóc swoją skórę, powinniśmy zadbać także o to, co jemy i pijemy. Jeśli nawadniamy skórę, róbmy to także od wewnątrz, pijąc dużo wody. Unikajmy produktów, które szkodzą skórze, albo chociaż ograniczmy je do minimum. Niestety, ale nadmiar alkoholu, czekolady i pikantnego jedzenia sprawi, że pomimo naszych starań, jakość naszej cery się nie poprawi, a cały trud ze stosowaniem drogich kremów pójdzie na marne. Jedzmy i żyjmy zdrowo dla dobra naszej skóry.