Camping – co jest do niego potrzebne?

Camping – co jest do niego potrzebne?

Ostatnimi czasy wyprawy campingowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Umożliwiają one wypoczynek i podróżowanie w rozsądnej cenie, a także nocowanie w domkach kempingowych lub przyczepach w przyjemnej, przeważnie zielonej i atrakcyjnej okolicy. Co interesującego jest w kempingu? Jakie akcesoria kempingowe warto wybrać na tego typu wyprawę oraz na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Camping – ogólna charakterystyka

Camping (zwany również kemping) jest specyficzną formą wypoczynku. Wyjazdy na kemping zazwyczaj kojarzą się z wypoczynkiem na wytyczonym polu campingowym, na którym możliwe jest rozbicie namiotu lub zaparkowanie przyczepy kempingowej. Tego typu wczasy ogromną popularność miały w okresie PRL-u, w związku z czym do niedawna kojarzone były z wakacjami niemodnymi i niskobudżetowymi.

Na szczęście taka opinia przestała już być aktualna. Campingi zarówno w Polsce jak i za granicą są coraz częściej wybierane – są one doskonałą alternatywą dla nocowania w pensjonatach i hotelach. Warto wiedzieć, iż wiele obecnych pól campingowych jest bardzo dobrze wyposażonych – posiadają one łazienki, dostęp do ciepłej wody, prądu, a nawet basenu czy Wi-Fi. Oczywiście nie każde pole kempingowe posiada wszystkie z wyżej wymienionych udogodnień, dlatego też warto sprawdzić , jakimi opiniami cieszy się dany obiekt jeszcze przed wyjazdem.  

Jakie akcesoria kempingowe są niezbędne?

Urlop na kempingu zdecydowanie różni się od nocowania w hotelu lub pensjonacie. Nocować można w domku, przyczepie kempingowej lub w namiocie – o wszystkie kwestie noclegowe, należy zadbać we własnym interesie. To właśnie sprawia, iż wyjazdy na camping są takie ekscytujące – umożliwiają one posmakowania znacznie większej dawki niezależności i samodzielności, a w dodatku dostarczają sporej dawki rozrywki. Decydując się na camping należy zadbać przede wszystkim:

  • Posłania –w namiocie mogą to być śpiwory i karimaty, bądź w przypadku nocowania w przyczepie pościel;
  • Naczynia i akcesoria kuchenne – podstawowe naczynia takie jak kubki, talerze i sztućce są zawsze niezbędne – nawet jeśli osoba jadąca na kemping zdecyduje się stołować w pobliskiej jadalni;
  • Meble kempingowe – ułatwiają one codzienne funkcjonowanie podczas wczasów w przyczepie lub pod namiotem.  Zaliczane są do nich najróżniejszego rodzaju leżaki, hamaki, stołki i krzesła kempingowe, stoliki kempingowe i stół turystyczny.