Zakup smoczka i butelki dla dziecka – co powinni wiedzieć rodzice?

  • Dom
  • 04 października 2019
Zakup smoczka i butelki dla dziecka – co powinni wiedzieć rodzice?

W wyprawce noworodka znaleźć musi się wiele niezbędnych przedmiotów takich jak smoczek avent natural lub inny model smoczka.Produkt ten jest aktualnie wielkim hitem, a wiele mam zachwala sobie jego właściwości. Zakup smoczka dziecięcego oraz butelki warto przeprowadzić jeszcze przed pojawieniem się malucha na świecie. Zawsze można jednak uzupełnić swoje braki nawet po urodzeniu dziecka, posługując się w tym celu internetem. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego dziecka. Więcej na ten temat poniżej.

Szeroki wybór smoczków dziecięcych – smoczek avent natural

Czasy, gdy w sklepach z artykułami dziecięcymi asortyment był dość skromny odeszły dawno w niepamięć. Stąd też dzisiaj zamiast dwóch czy trzech podstawowych modeli smoczków do wyboru mamy ich ogromne ilości. Wiele firm zajmuje się produkowaniem tego typu akcesoriów dla noworodków lub nieco starszych niemowlaków. Wszystko to ma na celu przynieść wygodę i komfort mamom i ich dzieciom. Stąd też w ofercie sklepów znaleźć można dziś nie tylko tradycyjne smoczki, ale także smoczki antykolkowe, uspokajające, miękkie i inne. Każdy rodzaj smoczka wyróżnia się określonymi właściwościami, dlatego jest on skierowany do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Przykładowo smoczek avent natural wykazuje działanie antykolkowe, a także skierowany jest do wrażliwych dzieci.

Jak wybrać właściwą butelkę do karmienia dziecka?

Ważnym elementem, a wręcz niezbędnym w wychowaniu dziecka jest butelka do karmienia. Tego typu produktów znajduje się aktualnie na rynku bardzo dużo, dlatego niejedna mama może mieć problem z zakupieniem właściwego wariantu dla swojego dziecka. Warto zatem na wstępie zaznaczyć co jest najważniejsze podczas zakupu butelki wraz ze smoczkiem. Trzeba bowiem pamiętać, że to smoczek, a nie sama butelka odgrywają tutaj największą rolę. Niezwykle istotną kwestią jest dopasowanie smoczka do wieku dziecka, a także jego potrzeb. Jeżeli dziecko jest bardzo wrażliwe, warto zdecydować się na najbardziej miękki smoczek. Z kolei, gdy cierpi na kolki, warto postawić na sprawdzony smoczek antykolkowy. Do wyboru są także smoczki uspokajające, które są tak wyprofilowane, że dziecko pobierając pokarm, staje się spokojniejsze i bardziej senne. Zaletą, jaką posiada smoczek avent natural, jest odpowiednie wyprofilowanie na kształt kobiecej piersi. Dzięki temu można z powodzeniem wdrożyć karmienie łączone. Wysokiej jakości smoczek dopasowany do potrzeb i wieku dziecka zapewni rodzicom wygodne karmienie, a dziecku samą przyjemność.

Wybór smoczka dla swojego dziecka, jest bardzo ważny. Zły smoczek może być powodem kolek u dzieci lub złego wykształcenia się szczęki. W wyprawce dla noworodka warto jest mieć odpowiedni i polecany przez innych smoczek. To właśnie z nim w ustach dziecko spędzie przecież pierwsze lata.