Zadbaj o doping dla brody, włosów i całego ciała

Zadbaj o doping dla brody, włosów i całego ciała

Broda i włosy stanowią bardzo istotny element męskiego wizerunku. Właśnie z tego względu konieczne jest stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji. W ich składzie powinna się znajdować metionina, cynk oraz witamina B5. Przekonaj się jakie mają działanie.

Podstawowe składniki w preparatach do pielęgnacji brody i włosów

Atrakcyjny wygląd mężczyzny jest możliwy, kiedy jego włosy oraz broda prezentują się nienagannie. Oznacza to stosowanie odpowiednich kosmetyków, które poprawiają wygląd i zapewniają pożądaną trwałość. Metionina to pierwszy z pożądanych składników, który powinien znaleźć się w tego typu produktach. Chodzi o aminokwas esencjonalny, który musi być dostarczany organizmowi wraz z pożywieniem. W jego składzie występuje siarka, która odpowiada za przenoszenie grupy metylowej. Mowa o niezwykle rzadko spotykanym aminokwasie odgrywającym ważną rolę w ciele. Jego braki powodują obniżanie wartości odżywczych dużej ilości białek roślinnych. Metionina stanowi bardzo istotny składnik produktów do pielęgnacji włosów. Dzięki nim panowie zapobiegają wypadaniu włosów, wąsów oraz minimalizują szansę pojawienia się łysiny. W tym miejscu warto wspomnieć, że trudno określić jednoznaczną przyczynę wypadania włosów zarówno na głowie, jak i na twarzy. Czasem winę ponoszą geny, innym razem jest to nieodpowiednio skomponowana dieta bądź życie w stresie. Jedno jest pewno metionina powinna znajdować się w tego typu produktach.

W dalszej kolejności warto wspomnieć o L-cysteinie, czyli cennym aminokwasie. Razem z metioniną generują aminokwas w którego składzie występuje siarka. Takie połączenie sprawia, że wąsy oraz nowe włosy wyrastają nie tylko mocniejsze, ale przede wszystkim nie wypadają.

Kolejny jakże potrzebny składnik to MSM, czyli związek organiczny siarki. Warto wiedzieć, że niewłaściwa dieta oraz życie w dużym stresie sprawia, ze jej poziom w organizmie zdecydowanie obniża się, a siarka jest potrzebna, żeby poszczycić się bujnymi wąsami, brodą oraz fryzurą. Dobrze sprawdza się także w trakcie różnorodnych stanów zapalnych oraz poleca się ją dla osób przebywających na detoksykacji.

Warto też wspomnieć o roli jaką odgrywa kwas pantotenowy, czyli witamina B5. To witamina, która bierze udział w metabolizmie wszystkich składników odżywczych w ludzkim organizmie. Dzięki niej człowiek czuje się lepiej, zmęczenie nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, a oprócz tego wpływa na atrakcyjny wygląd skory, włosów i paznokci.

Produkty przeznaczone do higieny brody i włosów powinny zawierać biotynę, czyli witaminę H. Bierze ona czynny udział w rozwoju oraz odnowie komórek oraz tkanek, dlatego jej rola jest tak istotna. Z kolei cynk oprócz tego, że umożliwia wzrost mocnych oraz atrakcyjnych włosów i brody, sprawia też, że rany goją się szybciej, kubki smakowe pracują na najwyższych obrotach, a także nie występują problemy z odpornością. Wszystkie wymienione powyżej składniki powinny znaleźć się w produktach przeznaczonych do pielęgnacji włosów oraz brody.