Własny domek na działce?

Własny domek na działce?

Nie ma nic przyjemniejszego niż poranna kawa w ciepły, letni dzień na łonie natury. Śpiew ptaków, mnóstwo zieleni i powiew delikatnego wiatru – czy możliwe jest to tylko na urlopie? Niekoniecznie. Coraz popularniejsze stają się domki z drewna, które zagwarantują nam niezapomniane wrażenia, każdego dnia. 

Domki ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?

Jeżeli chcemy samodzielnie postawić domek letniskowy na naszej działce, warto zapoznać się z przepisami prawa budowlanego. Warto pamiętać, że w zależności od charakteru działki, nawet nieduży domek ogrodowy może wymagać zezwolenia. Zazwyczaj budynek taki nie może mieć więcej niż 35 metrów kwadratowych. Możemy jednak zdecydować się na konstrukcje piętrową. Wybierając domek oferowany przez markety, warto pamiętać, że będziemy musieli go złożyć we własnym zakresie. Nierzadko zajmuje to kilka dni i wymaga pomocy drugiej osoby. Wybierając lokalizacje przyszłego domku, dobrze jest uwzględnić to, aby posiadał swobodne dojście albo możliwość podjechania samochodem. Domki ogrodowe powinny być usytuowane w miejscu, gdzie poziom gruntu jest najwyższy. Zabezpieczy to nas przed podtapianiem podczas obfitych opadów. 

 

Domki ogrodowe – jakie wybrać?

Decydując się na konstrukcje z drewna, możemy postawić wymarzony domek w ekspresowym tempie. Domki ogrodowe prezentują się doskonale, są wytrzymałe i nie sprawiają problemów podczas regularnych konserwacji. Dodatkowo, możemy skorzystać z ułatwienia i kupić gotową konstrukcje oraz dokładnie wymierzone elementy. Planując idealny dom ogrodowy, warto pamiętać o przestronnym tarasie a nawet balkonie. Nierzadko stosuje się, też dodatkową przeszkloną przestrzeń, otwartą na ogród, aby cieszyć się pięknem natury również podczas zimowych dni. Możemy zdecydować się na naturalny kolor drewna albo zakupić domek w kolorze bieli. Na początku poszukiwań powinniśmy, też zastanowić się nad kwestią mobilności domku. Domek ogrodowy może być przytwierdzony do podłoża oraz może posiadać fundament albo też wbudowane koła, które ułatwiają jego transport. 

***