Szara kuchnia – jak wybrać detale

Szara kuchnia – jak wybrać detale

Kuchnia jest ważnym pomieszczeniem każdego domu i jego wizytówką. Szczególnie jeśli jest połączona z salonem. Jej aranżacja nie jest łatwym zadaniem, gdyż kuchnie w Polsce to często mały metraż oraz aranżacja w jednolitych kolorach. Jak urządzić kuchnię i jednocześnie urozmaicić jej wygląd?

Żyrandole do kuchni – czym kierować się przy jego wyborze?

Częścią przemyślanego wystroju wnętrz jest odpowiednio dobrane oświetlenie, które należy odpowiednio rozplanować. W tym celu należy zwrócić uwagę na kilka czynników takich jak:

  • Rozmieszczenie mebli
  • Rodzaj sufitu
  • Długość zwisu żyrandola
  • Wysokość pomieszczenia

Żyrandole do kuchni powinny być dobrane w taki sposób, aby z jednej strony dawały światło, a z drugiej nie może ono razić w oczy. Najczęściej umieszcza się żyrandole w kuchni nad stołem lub blatem tak, aby dokładnie widzieć posiłki w trakcie ich przygotowywania. Zaletą żyrandoli do kuchni jest możliwość regulacji długości ich zwisu. W ten sposób w niskich pomieszczeniach lepiej sprawdzi się krótszy zwis, natomiast w dużych i wysokich kuchniach lepiej będzie wyglądał dłuższy żyrandol.

Designerskie żyrandole do kuchni

Żyrandole do kuchni to nie tylko funkcjonalne dodatki, ale również elementy dekoracyjne, które pomogą urozmaicić wygląd każdej kuchni. Obecnie coraz więcej osób podąża za aktualnymi trendami i wybiera żyrandole do kuchni w stylu skandynawskim, czy industrialnym. Dzieje się tak, dlatego że jest to uniwersalna propozycja, która z pewnością doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Prosta forma to zawsze idealna baza wyjściowa do bardziej odważnych dodatków – mowa tu zarówno o kolorystyce, jak i stylistyce. Dla osób, które chcą, aby ich żyrandole do kuchni przyciągały wzrok, polecamy orientalne i ażurowe żyrandole do kuchni. Również uzyskane światło będzie niestandardowe, co z pewnością wzbogaci aranżację niejednej kuchni. Oryginalne dodatki zawsze ożywiają wnętrze i pozwalają nadać mu wyjątkowego charakteru. Kuchnia z niebanalnym żyrandolem z pewnością nie będzie nudna i szara!