Słodycze źródłem białka? Baton proteinowy jako uzupełnienie diety siłacza!

Słodycze źródłem białka? Baton proteinowy jako uzupełnienie diety siłacza!

Kulturystyka i kształtowanie silnej sylwetki to nie tylko hobby, ale także styl życia, pod który należy dostosować większość aspektów naszej codziennej rutyny. Jeśli mamy zamiar cieszyć się piękną muskulaturą, trzeba wprowadzić pewne zmiany – baton proteinowy zamiast czekoladki, białkowy shake zamiast coca-coli.

Z czego powinien czerpać siłę kulturysta?

W bodybuildingu panuje pewna, niezmienna zasada – dla dobrych efektów, duży wysiłek powinien iść w parze z właściwym odżywianiem. Większość siłaczy zaczyna w ten sam sposób, a mianowicie poprzez drobne modyfikacje w swojej diecie. Pierwszym krokiem jest tu ograniczenie węglowodanów na rzecz innych substancji odżywczych, które traktowane są jako źródło energii. Najbardziej oczywistym jest tutaj tłuszcz, zwierzęcy lub roślinny, lecz to głosy dochodzi także białko. Jak się okazuje, białka znajdują się praktycznie wszędzie, a względem ludzkiej diety są prawdziwie niezastąpione. Proteiny to budulec, lecz w razie nagłej potrzeby, mogą posłużyć one jako ostateczne źródło energii!

Jak dostarczyć swojemu ciału dostatecznej ilości białka?

W rozwoju każdego kulturysty, siłacza i bodybuildera przychodzi taki moment, że zwykłe modyfikacje diety to stanowczo zbyt mało. Można wprowadzać większe ilości kurczaka, więcej sera i orzechów, lecz ludzki organizm nie jest w stanie pomieścić w sobie tyle białka w sposób naturalny. W takiej sytuacji warto skorzystać z osiągnięć techniki – specjalne shake i preparaty pozwalają osiągnąć mięśnie, które w naturalnych warunkach były prawdopodobnie niemożliwe do osiągnięcia z uwagi na ogromną ilość żywności, w której białko to musiałoby być zawarte.

Produktem pochodnym od takich preparatów jest baton proteinowy, czyli ciekawa alternatywa dla klasycznych przekąsek. W porównaniu do klasycznych wafelków, batonu te zawierają w sobie o wiele mniej cukru. Rzecz jasna, nadal wzbogacone są o olejki i aromaty, a nawet czekoladową polewę, daleko im jednak do typowego deseru.

Smakołyki te wyróżniają się:

  • Charakterystycznym, interesującym smakiem
  • Bardzo wysoką zawartością białka
  • Obniżoną zawartością cukru, zdrowszym składem
  • Szerokim wyborem smaków
  • Całkiem atrakcyjną ceną

Jest to świetny wybór nie tylko dla siłacza, ale także dla każdej osoby, która chciałaby nieco zdrowiej się odżywiać, bez konieczności ograniczenia konsumpcji łakoci. Tak czy inaczej – baton proteinowy znajduje się na niemal wszystkich, sklepowych półkach, wystarczy po niego sięgnąć. Jest również bardzo mobilny i bez problemu zabierzesz go ze sobą w podróż czy do siłowni. Sprawdzi się rewelacyjnie jako zastrzyk energii podczas trudnego treningu. To najlepszy sposób na to, by zyskać dodatkową siłę na kolejne powtórzenia na treningu. Oczywiście baton proteinowy nie zastąpi zbilansowanej diety, jednak potrafi być niezastąpiony w trudnych sytuacjach.