Jak zostać modelką?

Jak zostać modelką?

Marzeniem wielu dziewczynek jest to, żeby zostać modelką. Jednak mało która młoda osoba wie, jak się w ogóle do tego zabrać. Nie chodzi tu tylko o to, w jaki sposób przygotować swoje ciało do bycia modelką.

 W jaki sposób przygotować się do pracy jako modelka?

Bardzo ważne jest to, żeby pogodzić się z faktem, że praca jako modelka to nie wakacje. Nie wymaga to tylko bardzo rygorystycznego planu diety i ćwiczeń, ale także ogromnej odporności psychicznej. Nie tylko w samej pracy, ale także przygotowywując się do niej trzeba o tym pamiętać. Wynika to z faktu, że w dzisiejszych czasach mediów społecznościowych, istnieje ogromny kult wyglądu. Powoduje to ogromną konkurencję na rynku modelingu, ponieważ bardzo dużo młodych kobiet chce zostać modelkami. Niejedna młoda dziewczyna przygotowywuje się do swojego debiutu już od najmłodszych lat. Dlatego nie można podejść do sprawy lekko. Nie chodzi tu jednak tylko o to, żeby ładnie wyglądać, ale też o to, żeby dobrze zaprezentować.

O czym nie można zapomnieć, myśląc o pracy jako modelka?

Bycie modelką oznacza zazwyczaj to, że obracamy się w jakiejś konkretnej tematyce.

Można zostać modelką w różnych dziedzinach jak np:

  • Sport
  • Ubrania
  • Perfumy
  • Motoryzacja

To, co wybierzemy, zależy od nas, ale w zależności od tego, którą dziedzinę wybierzemy, powinniśmy dobrać odpowiednie ćwiczenia. Jeśli będziemy chcieli zostać modelkami dla jakiejś sportowej dziedziny, to bardzo ważne może okazać się to, żeby nasze mięśnie były bardzo widoczne. Natomiast jako modelka pozująca do zdjęć dla firmy sprzedającej perfumy lepiej być po prostu szczupłą. Dlatego bardzo ważne jest to, w jakiej dziedzinie będziemy chcieli się obracać. Starajmy się jednak zastanowić nad tym, co będzie dla nas najbardziej praktyczne. Jeśli nie lubimy ćwiczyć siłowo, to będziemy mogli łatwo stwierdzić, że nie chcemy być modelką fitness.

W jaki sposób znaleźć agencję modelingową?

Wiele młodych osób nie ma kontaktu, które pozwoliłyby się im wykręcić w świat modelingu. Jednak w dzisiejszych niego jest to już potrzebne. Wpisując prostą frazę w google jak np. “agencja modelek łódź” wyskoczy nam wiele ofert. Jedyne, o co musimy zadbać to o swoje portfolio, które zdecyduje o tym, czy zostaniemy wybrane. Jednak trzeba pamiętać o tym, że portfolio musi być zrobione profesjonalnie. Nie chodzi tu tylko o zdjęcia, które w nim umieścimy, ale także sposób, w jaki je przedstawimy w naszym portfolio. Starajmy się zachować profesjami w każdym możliwym aspekcie naszej pracy. Gdy już wyślemy swoje portfolio do różnych agencji, pozostaje nam czekać na telefon lub mail zwrotny.

Z czym wiąże się praca modelki

Praca modelki to nie tylko ciągła praca nad swoim ciałem, ale także nad mimiką oraz ekspresją emocji. Można wręcz powiedzieć, że bycie modelką jest jak bycie aktorką, musimy umieć w zdjęciu pokazać emocje i zachęcić kogoś. Dlatego tak bardzo ważne jest ciągłe szlifowanie swoich umiejętności. Nie jest tak, że jak już zostaniemy modelką, to możemy przestać się starać, musimy cały czas ćwiczyć, żeby nie wypaść z rynku. Poza tym, ogromnym problemem w tej branży, jest ogromna konkurencja. Nie jest ona wyczerpująca tylko psychicznie, ale nawet fizycznie. Bardzo ciężko jest żyć, z tym że cały czas czeka tylko na to, aż się potkniemy. Dlatego chcąc zostać modelką, musimy być pewni tego, że nasza wytrzymałość psychiczna jest naprawdę dobra, albo będziemy musieli ją wyćwiczyć?

Czy bycie modelka zawsze wiąże się z agenacjami dla modelek?

Bardzo popularne w naszych czasach stały się tak zwane “modelki instagramowe”. Choć jednak wiele osób śmieje się, mówiąc, że nie są to modelki, to jednak prawda wygląda inaczej. Poza tym, nawet jeśli nie wyjdzie nam na instagramie, to zawsze możemy go użyć jako swoistego portfolio, które zapewni nam miejsce na jakimś castingu. Trzeba pamiętać o tym, żeby być kreatywnym i nie zawsze iść utartymi ścieżkami, czasem warto, jest wymyślić coś nowego i tego spróbować. Trzeba jednak pamiętać, o tym, żeby nie przesadzić, bo czasem jednak sprawdzone metody mogą okazać się lepsze.