Jak zadbać o swoje usta w sezonie zimowym?

Jak zadbać o swoje usta w sezonie zimowym?

Zima to trudny okres dla wyglądu każdego z nas. Oprócz tego, ze włosy się szybciej przetłuszczają i tracą blask to dodatkowo skóra jest sucha, a usta spękane. Warto wiedzieć w jaki sposób dbać o usta, aby wyglądały bardzo korzystnie oraz atrakcyjnie nawet w trakcie zimowych miesięcy.

Na czym usta cierpią najbardziej?

Zima to trudny okres w życiu każdego z nas. Bardzo małe ilości dziennego światła sprawiają, że jesteśmy bez energii i w gorszym nastroju. Kiedy dochodzą do tego suche i spękane wargi mamy obraz najgorszego zimowego koszmaru. Usta wyglądają coraz gorzej, kiedy oblizuje się je na dworze. W ten sposób tracą one bardzo istotna dla ich wyglądu otoczkę. Jej brak sprawia, że zaczynają pękać, są przesuszone i wyglądają po prostu nieatrakcyjnie. W takim przypadku należy zapomnieć o atrakcyjnych kolorowych ustach, gdyż szminka nie prezentuje się na nich korzystnie. Dochodzą do tego nieatrakcyjne skórki, które oprócz nieładnego wyglądu powodują również ból i dyskomfort. Wielokrotnie w kącikach ust pojawiają się zajady, które mają postać pękających bąbli. Zajady występują przede wszystkim u osób, które zmagają się ze słabą odpornością, są przeziębione bądź muszą przyjmować antybiotyki.

Jak dbać o usta zimą?

Sezon zimowy wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków o działaniu ochronnym. Nie należy ruszać się z domu bez pomadki czy balsamu ochronnego w kieszeni. Carmex, Nivea czy Nuxe to tylko przykłady spośród wielu modeli, które dostępne są w dzisiejszych czasach. W ich składzie znajduje się cała gama cennych składników. Wymienia się wśród nich witaminę E, miód, olej kokosowy czy masło Thea. Wszystkie one działają pozytywnie na wygląd oraz kondycję ust. Odpowiadają przede wszystkim za nawilżenie oraz natłuszczenie.

Zanim udamy się na spoczynek w trakcie zimy warto przygotowywać maskę z tłustego kremu. Dzięki niej skóra warg stanie się o wiele mocniejsza, a z kolei struktura zostanie odbudowana, co wpłynie na ich wygląd. Raz w tygodniu warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek oraz wpłynie pozytywnie na ukrwienie. Doskonale sprawdzi się delikatny peeling do twarzy bądź peeling wykonany w zaciszu własnego domu (chociażby przy pomocy cukru i miodu).

Już na koniec warto wspomnieć o roli diety w trakcie dbania o usta. Każdego dnia należy pić spore ilości wody, gdyż działa ona nawilżająco od środka. Oprócz tego w diecie powinny znaleźć się przede wszystkim owoce i warzywa bogate w witaminę A i B. Nie wolno zapominać o żelazie i biotynie. Właśnie z tego względu dieta w ciągu zimy powinna bazować na rybach, orzechach, jajach, wątróbce, pomidorach, marchewce oraz brokułach. Kiedy przestrzegamy tych kilku prostych zasadach, usta powinny pozostać w jak najlepszej kondycji oraz prezentować się nienagannie nawet w trakcie zimowych mrozów.