Jak zachować zdrowe i piękne włosy?

Jak zachować zdrowe i piękne włosy?

Wcale nie trzeba wydawać tysięcy na najdroższe kosmetyki i cotygodniowe wizyty u fryzjer, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami. Przedstawiamy kilka naturalnych sposobów na uzyskanie doskonałych włosów! Postępuj zgodnie z tymi prostymi poradami dotyczącymi pielęgnacji włosów, aby nadać im połysk i blask, jakich wszyscy będą Ci zazdrościć.

Jajko – dla włosów nawilżonych i wypielęgnowanych

Pierwsza porada jest taka, by użyć całego jajka, aby odżywić włosy. Jeśli masz suche lub łamliwe włosy, pozwoli Ci na ich idealne nawilżenie. W tym celu użyj pół szklanki dowolnej mieszanki jajek (białko jajka, całe jajko) i nałóż na czyste, wilgotne włosy. Pozostaw na 20 minut i spłucz zimną wodą. Gdy wypróbujesz tą jedną z najskuteczniejszych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów – zauważysz zmianę kondycji włosów na lepsze, już po pierwszym razie.

Piękne włosy to czyste włosy

Czystość jest ważna – również, jeśli chodzi o włosy. Najważniejszym powodem wypadania włosów jest łupież i swędząca skóra głowy, dlatego utrzymuj dobrą czystość, a swoje wysiłki wzmacniaj stosując suplementy, takie jak Priorin, Biotyna, czy Skrzypovita- a będziesz cieszyć się z pięknych i zdrowych włosów.

Pozostając w temacie pielęgnacji, warto wspomnieć o tym, że prysznice z gorącą wodą nie służą włosom, ponieważ gorąca woda sprawi, że włosy stają się suche i łamliwe. Wynika to z faktu, iż usuwa z nich oleje ochronne. W związku z tym, w trosce o zjawiskową fryzurę, koniecznie preferuj temperaturę jedynie nieco wyższą niż temperatura swojego ciała.

Mieszanki z myślą o włosach lśniących

Jeśli zależy Ci na naprawdę lśniących włosach, przygotuj mieszankę z następujących składników:

  • 1 szklanka codziennej odżywki,
  • 2-3 łyżki miodu.

Zastosuj tę mieszaninę równomiernie na mokre włosy, pozostaw na 30 minut i dokładnie spłucz. Ta mieszanka zamknie naskórek włosów i nada im niesamowity połysk. Będziesz nim zachwycona!

W pielęgnacji włosów może też Ci znakomicie pomóc soda oczyszczona, a mianowicie: Zrób mieszankę z 3 łyżek sody oczyszczonej i odrobiny wody. Po umyciu szamponem spłucz włosy tym roztworem. Należy mieszankę pozostawić na włosach przez co najmniej 5 minut przed ostatnim płukaniem. Ta terapia nie tylko pozostawi włosy piękne i lśniące, ale też pomoże usunąć nadmiar szamponu i produktu do stylizacji z włosów, które są znane z tego, że mogą mieć negatywny wpływ na wygląd i kondycję włosa. Jest jeszcze wiele innych, bardzo przydatnych wskazówek pomocnych w pielęgnacji włosów. Warto się rozeznać w temacie i cieszyć się piękną fryzurą.