Jak wybrać dobre prześcieradło?

Jak wybrać dobre prześcieradło?

Dobrej jakości pościel i prześcieradło może wpłynąć na jakość snu, a co za tym idzie, jesteśmy bardziej wypoczęci. Obecnie na rynku mamy wiele prześcieradeł do wyboru, trudno znaleźć to jedno idealne, ponieważ różni ludzie mają różne potrzeby.

Prześcieradło z gumką czy bez?

Prześcieradło z gumką idealnie przylega do materaca, dlatego nie zsuwa się podczas snu. Takie prześcieradło sprawdza się w wielu domach, lecz problemem może być składanie i prasowanie takiego prześcieradła. Są oczywiście na to sposoby, wystarczy trochę poćwiczyć. Prześcieradło bez gumki z pewnością nie powoduje problemów z prasowaniem i składaniem.

Jaki rozmiar wybrać?

Prześcieradło powinno być dobrane do rozmiaru materaca, w innym przypadku będzie się marszczyło i będzie nie wygodnie na nim leżeć. Najlepiej zmierzyć rozmiar materaca i wybrać odpowiedni rozmiar prześcieradła. Najczęściej wybierane jest prześcieradło z gumką 160×200, ponieważ jest to popularny rozmiar materacy, znajdujących się w naszych domach.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Obecnie prześcieradła są produkowane z wielu materiałów. Jednym z nich jest jersey- jest to mieszanka bawełny i włókien syntetycznych. Prześcieradła jerseyu są rozciągliwe, delikatne i ciepłe. Prześcieradła z dodatkiem poliestru także są elastyczne oraz wytrzymałe. Ulubione przez wielu prześcieradło z gumką, najczęściej jest wykonywane z materiału bawełnianego z domieszką włókien syntetycznych, np. poliestru.

Przyjaznym dla skóry materiałem jest bawełna frotte, która jest ciepła i miła w dotyku. Warto wybrać prześcieradło o wysokiej gramaturze, dzięki temu będzie ono milsze i cieplejsze, może nadawać się w chłodnych porach roku.

Mamy również do wyboru prześcieradła z kory oraz z satyny bawełnianej. Kora to tkanina, która zawiera 80% bawełny, a 20% poliestru. Jest elastyczna i trwała, nie zmienia koloru ani kształtu nawet po wielu praniach. Satyna bawełniana to materiał w 100% bawełniany, utkany specjalnym splotem. Prześcieradło z satyny bawełnianej jest miłe w dotyku oraz ma właściwości chłodzące- zatem świetnie sprawdzi się w upalne dni.