Jak skutecznie walczyć z kamieniem nazębnym?

Jak skutecznie walczyć z kamieniem nazębnym?

Białe zęby są niezwykle atrakcyjne. Kiedy zobaczysz kogoś z perłowo białymi i jasnymi zębami, ta osoba automatycznie będzie Cię przyciągać. Prawidłowe szczotkowanie z użyciem narzędzi, jak szczoteczki soniczne, nitkowanie i stosowanie płynów do płukania jamy ustnej – wszystkie te kwestie mają podstawowe znaczenie dla utrzymania dobrej higieny jamy ustnej i białych zębów.

Unikasz takich działań? Jeśli jednak tego nie zrobisz, żywność, sole mineralne i bakterie zaczną osadzać się na zębach i to jest właśnie znane jako płytka nazębna, która z czasem zamienia się w kamień nazębny.

Kamień nazębny – jak się go pozbyć?

Ten żółty twardy osad na zębach nie jest zbyt atrakcyjny i nie jest również dobry dla zdrowia jamy ustnej. Jednak bieganie do dentysty za każdym razem, aby usunąć nagromadzoną po całym dniu płytkę, nie jest zbyt praktyczne, szczególnie że wystarczą szczoteczki soniczne i inne sposoby, dzięki którym możesz sobie z tym poradzić w domu. Tak, możesz pozbyć się kamienia nazębnego w domu za pomocą tych środków!

Sposób na kamień nazębny: soda oczyszczona

Soda oczyszczona może pomóc w usuwaniu płytki nazębnej z zębów. Potrzebujesz tylko następujących elementów:

Wymieszaj sodę oczyszczoną z solą lub po prostu użyj sody oczyszczonej do tego zadania. Umieść ją na włosiu szczoteczki i umyj zęby. Następnie przepłucz usta letnią wodą. Możesz także mieszać sodę oczyszczoną z pastą do zębów i myć nią zęby. Wystarczy sprawdzić ilość użytej sody oczyszczonej, aby wszystko było bezpieczne i jak należy, bowiem warto przypomnieć, iż nadmiar może uszkodzić szkliwo zębów. Użyj dowolnej z tych technik dwa razy w tygodniu, aby zobaczyć wyniki.

Czy warto postawić na szczoteczki soniczne w walce z kamieniem nazębnym?

Pomimo naszych najlepszych starań nie szczotkujemy tak dokładnie, jak byśmy tego chcieli – wynika to z faktu, że włosie szczoteczek manualnych nie jest w stanie usunąć całej płytki nazębnej i kamienia nazębnego nagromadzonego między zębami. Obrotowa głowica elektrycznej szczoteczki sonicznej do zębów ma włosie, które może sięgać dalej dzięki połączeniu ruchu i równomiernego nacisku samej szczoteczki. Jeśli chodzi o usuwanie kamienia nazębnego, równy nacisk na zęby jest naprawdę ważny – a w tej kwestii żadna ręczna szczoteczka do zębów nie może zapewnić tego, co dają szczoteczki soniczne.Warto więc wspomóc swoją walkę z kamieniem nazębnym zainwestowaniem w taki sprzęt do higieny jamy ustnej.