Jak ma się polska branża odzieżowa?

Jak ma się polska branża odzieżowa?

Polska branża odzieżowa, choć zmiany jej nie obce – w ostatnich latach osiągnęła swój przysłowiowy punkt zwrotny. Konwergencja gospodarki w okresie przejściowym, szybko rozwijające się nowe technologie i coraz wyższe oczekiwania konsumentów stworzyły podwalinę, która zmienia krajobraz handlu odzieżą. Technologia nie tylko spowodowała zmianę w zachowaniach i postawach konsumentów, ale ma również głęboki wpływ na środowisko zakupowe, gdyż granica między zakupami online i offline już nie jest taka wyraźna.

Zmiany w branży odzieżowej – co na to producent dzianin?

Wpływ wyżej wymienionych zmian na branżę odzieżową spowodował okres niestabilności i zahamowania wzrostu, co doprowadziło do niskich marż i zamrożenia planów ekspansji – a w obliczu tego każdy producent dzianin oferujący przyzwoitą jakość i niższą cenę jest wart więcej niż złoto na polskim rynku. Jednak prognozowanie przyszłości nie jest łatwe. Detaliści odzieżowi, którzy przeżyli już nie raz takie cięższe chwilę, mogą patrzeć w przyszłość z poczuciem ostrożnego optymizmu i otwartego sceptycyzmu, jeśli mają ustaloną atrakcyjną współpracę z takim producentem dzianin. Rynek odzieży zaczyna dostrzegać długo oczekiwany powrót do wzrostu, chociaż nie jest to takie proste, ponieważ Polacy nadal ograniczają swoje nieistotne wydatki i szukają tańszych alternatyw dla tradycyjnych sklepów odzieżowych.

Jak producent dzianin może pomóc w rozwoju interesu odzieżowego?

W związku z powyższymi faktami, polskie sklepy odzieżowe nadal inwestują w poprawę doświadczenia klienckiego w sklepie, aby zapewnić wyższy poziom usług i większą wartość rozrywkową, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Tak samo sprawdzają który producent dzianin nadaje się do długofalowej współpracy, gdyż takie relacje biznesowe  na dzisiejszym chwiejnym rynku opłaca się utrzymywać najbardziej. Wzrost całej branży jest niewielki, ale odnotowują go niektóre segmenty odzieży, takie jak odzież plus size czy odzież męska. Zdaje się więc, iż w te sektory warto inwestować.