Algi w kosmetyce, czyli jak uratować swoją skórę

Algi w kosmetyce, czyli jak uratować swoją skórę

Algi pojawiają się w coraz większej ilości kosmetyków, gdyż wpływają w bardzo korzystny sposób na wygląd skóry twarzy oraz całego ciała. Warto przyjrzeć im się bliżej i dowiedzieć się kiedy warto je stosować oraz w jaki sposób należy ich używać.

Dlaczego algi są tak cenne dla naszej skóry?

Algi oznaczają rośliny wodne występujące w morzach, oceanach, jeziorach, rzekach, a niektórzy zajmują się ich uprawą w akwariach. Znajdują się w nich cenny składniki, które wykorzystuje się już niemalże we wszystkich rodzajach kosmetyków. Mowa przede wszystkim o białku, tłuszczach, węglowodanach, związkach jodu, potasie oraz magnezie. Nie sposób nie wspomnieć o sporych ilościach chloru, żelaza, miedzi, cynku, kobaltu i innych. Algi to też bogactwo witamin, czyli witaminy A, E, C oraz witamin z grupy B. Występuje w nich również kwas alginowy, które posiada właściwości absorpcji wody. To jeden z powodów dla którego jest tak uwielbiany przez producentów kosmetyków oraz oczywiście nas- użytkowników. Algi znajdziemy w żelach pod prysznic, szamponach, pastach do zębów oraz innych kosmetykach wykazujących działanie nawilżające oraz ochronne.

Badania dowiodły, że większa część substancji czynnych w algach to polisacharydy, dlatego po ich stosowaniu skóra zyskuje przede wszystkim na jędrności oraz elastyczności. Warto też wspomnieć o sorbitolu oraz D-mannitolu. Ich rola polega na odżywianiu, nawilżaniu skóry, a do tego wpływa na regulację naturalnie zachodzących w naszym organizmie procesów. Algi można znaleźć chociażby w produktach firmy Dax, Biomax i Orientana.

Właściwości alg

Algi występujące w kosmetykach umożliwiają stymulację odbudowy oraz ochrony naskórka, a do tego sprawiają, że występujące na skórze podrażnienia łagodzą się. To produkt po który mogą sięgać alergicy oraz osoby zmagający się z wrażliwą i problematyczną cerą. Kosmetyki z zastosowaniem alg sprawdzą się bardzo dobrze w przypadku suchej skóry, która potrzebuje maksymalnego nawilżenia. Algi występujące w słodkiej wodzie posiadają ogromne ilości aminokwasów, witamin oraz minerałów, dlatego znamy je jako preparaty umożliwiające zachowanie młodości. Oprócz tego umożliwiają szybszą regenerację oraz gojenie skóry. Kiedy algi stosowane są regularnie nie trzeba długo czekać na uzyskanie świeżego oraz promiennego wyglądu. Cera jest dobrze odżywiona i ma ładny, zdrowy kolor, którego pożąda każda kobieta oraz mężczyzna. Jeszcze inny rodzaj alg znamy jako brunatnice oraz zielenice, czyli algi morskie. Występują w nich spore ilości kwasu alginowego, dzięki czemu stanowią wsparcie w kosmetykach przeznaczonych do oczyszczania. Algi czerwone cieszą się największą popularnością, gdyż posiadają właściwości nawilżające, oczyszczające oraz łagodzące. Warto przeznaczać je do walki z trądzikiem oraz pielęgnacji bardzo wrażliwej i odwodnionej skóry.