Jak szybko pozbyć się przebarwień posłonecznych?

Jak szybko pozbyć się przebarwień posłonecznych?

Czym właściwie są te ciemne plamki na naszej skórze, które często pozostają nam jako niemiła pamiątka po udanych wakacjach?

Zazwyczaj powstają podczas nadmiernej ekspozycji ciała na promienie słoneczne, to właśnie wtedy zaburzona zostaje praca melanocytów, produkujących melaninę, która z kolei jest odpowiedzialna za m. in. za brązowy kolor naszego ciała po opalaniu. Głównie przebarwienia po słoneczne pojawiają się w miejscach, które w sposób szczególny narażone są na wpływ promieni słonecznych (twarz, dekolt, plecy)

A więc jak w szybki sposób się ich pozbyć?

Cytryna

Jest jedną z najlepszych metod na tego typu przebarwienia.
Można samodzielnie w domu wykonać tonik, mieszając cytrynę z wodą 1:1 i stosować ją codziennie na oczyszczoną skórę twarzy. Szybko powinna dać pierwsze widoczne efekty.

Kurkuma

Jako świetny element regeneracji naszej skóry po lecie sprawdzi się maseczka z kurkumy. Rozjaśnia i złuszcza, dzięki czemu pomoże nam ona w walce z naszymi przebarwieniami.
Należy jednak pamiętać, że kurkuma również może delikatnie zabarwić naszą skórę, na szczęście można się go pozbyć, używając do tego wacika nasączonego np. oliwą z oliwek.
Do wykonania takiej maseczki możemy użyć miodu, łącząc go z kurkumą co dodatkowo nawilży naszą skórę.

Oprócz naturalnych metod na pozbycie się przebarwień po słonecznych są bardziej inwazyjne metody:
peelingi chemiczne
mikrodermabrazję
krioterapię
laser.
Przy wyjątkowo ciężkich przypadkach niestety, ale konieczne będzie udanie się do kosmetyczki na któryś z wymienionych wyżej zabiegów.