Aranżacja kuchni z wyspą – co warto o niej wiedzieć?

Aranżacja kuchni z wyspą – co warto o niej wiedzieć?

Zabudowa ścienna coraz częściej zastępowana jest wyspą, która ma oprócz tego, że prezentuje się bardzo atrakcyjnie, to jednocześnie cechuje się praktycznością. To rozwiązanie idealne dla dużych domów oraz małych mieszkań, a nawet kawalerek, dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu dodatkowi do kuchni, gdyż jest wart uwagi!

Dlaczego wyspa to dobre rozwiązanie do kuchni?

Ściereczki kuchenne, odpowiednie oświetlenie, świeże zioła w doniczkach i wyspa, czyli przepis na stworzenie kuchni idealnej. Wyspę można spokojnie zamontować w każdym mieszkaniu bez względu na jego wielkość. Dzięki niej uzyskuje się zarówno miejsce do przygotowania, jak i spożywania posiłków, co gwarantuje oszczędność miejsca w niewielkich mieszkaniach. Wystarczy jedynie nabyć dobre jakości hokery i na blacie można zarówno przygotowywać jedzenie, jak i również je konsumować. To miejsce, gdzie można usiąść ze znajomymi w trakcie wspólnego wieczoru przy winku, a pani czy pan domu może jednocześnie na bieżąco serwować pyszne przekąski, czy ciepłe posiłki. Ściereczki kuchenne również znajdą miejsce na wyspie, gdyż stanowią atrakcyjny dodatek, który warto dopasować do kolorystyki wnętrza oraz zastosowanych dodatków.

O czym należy pamiętać w trakcie aranżacji kuchni z wyspą?

Wyspa prezentuje się najlepiej w ustawnych kuchniach, w których zastosowano kwadratowy, albo prostokątny rozkład. Umieszcza się ją w samym środku, dzięki czemu inne meble znajdują się po bokach i dopasowują do wyspy. Nie warto stosować jej w nieustawnych wnętrzach, gdzie dominują wąskie pokoje ze wbudowanymi wnękami. Uzyskany efekt będzie przytłaczał i na pewno nie zadowoli domowników. Wyspa wymaga nie tylko odpowiednich dodatków, ale również przestrzeni. Z każdej strony musi być pusto – tylko wtedy wygląda atrakcyjnie i przede wszystkim spełnia wszystkie podstawowe zadania. Wszystkie segmenty, które używa się do przechowywania przyborów bądź produktów spożywczych, należy otwierać i mieć dostęp do nich, wtedy mówimy nie tylko o komforcie, ale jednocześnie funkcjonalności. Ściereczki kuchenne utrzymane w atrakcyjnych wzorach i kolorach tylko pogłębią uzyskany efekt.