unnamed-1

ALICJA BIELAWSKA, MAGDALENA KARPIŃSKA, MICHAŁ GROCHOWIAK

W ramach Warsaw Gallery Weekend Starter zaprasza na trzy wystawy indywidualne: Alicji Bielawskiej, Magdaleny Karpińskiej i Michała Grochowiaka. Premierowe projekty, zgodnie ze zwyczajem galerii, zostaną pokazane również w niegaleryjnych” lokalizacjach.

Na wystawę Nie ma stałych punktów w przestrzeni Alicji Bielawskiej złoży się seria rzeźb oraz niepokazywane wcześniej w Warszawie ceramiczne obiekty i rysunki. Zastana przestrzeń (al. Jana Pawła II 49) zmieni się pod wpływem ingerencji artystki. Wnętrze wypełnione pracami m.in. rysunkami umieszczonymi bezpośrednio na ścianie oraz konstrukcjami ze stali i tkanin zaproponuje zupełnie nowe percepcyjne doświadczenie odczuwalne nie tylko fizycznie, ale też uruchamiające procesy pamięci i wspomnień związanych z obcowaniem z przedmiotami.

Magdalena Karpińska kontynuuje pracę nad przedstawieniem jako wizualnym rebusem. Inspiruje ją malowana na drewnie imitacja marmuru, papierowy kwiat, czy wyabstrahowane z kontekstu dramatyczne atrybuty przedstawień Świętej Łucji. Wystawa Wyspa kormoranów (Szpitalna 6), której tytuł nawiązuje do książki przyrodniczej z lat 50. zaprezentuje najnowsze prace artystki poruszającej się płynnie pomiędzy realizmem dyktowanym obserwacją z natury a jego dekonstrukcją prowadzącą do abstrakcji.

Michała Grochowiaka w projekcie Mały mieszczanin (Starter, Andersa 13) zajmują miejskie typologie – od pustych przestrzeni publicznego użytku po miejsca kultu. Całości dopełnia seria polaroidów przedstawiająca ścianę bloku, którą artysta fotografuje mniej lub bardziej systematycznie od prawie dwóch lat. W autoironicznym, w gruncie rzeczy, projekcie Grochowiak snuje refleksję nad przewagą obrazów nad rzeczywistością realną i naszym do nich przywiązaniem oraz skłonnością do lokowania w dwuwymiarowym przedstawieniu treści symbolicznych, lirycznych i sentymentalnych.

Wystawy galerii Starter na Warsaw Gallery Weekend 2016

 

01_alicja-bielawska
Alicja Bielawska
Nie ma stałych punktów w przestrzeni
Al. Jana Pawła II 49, Warszawa
wystawa czynna do 01.10.2016

_mg_6985-1

 Magdalena Karpińska
Wyspa kormoranów
Szpitalna 6 (oficyna), Warszawa
wystawa czynna do 30.09.2016

02_michal-grochowiak

Michał Grochowiak
Mały mieszczanin
Galeria Starter, Andersa 13, Warszawa
wystawa czynna do 29.10.2016